Bireysel Soğutma Sistemleri, Split Klimalar, Multi Split Klimalar

Bireysel soğutma sistemleri, Split klimalar, multi split klimalar

Klima sistemleri, bireysel ve merkezi olarak iki ayrı grupta düşünüldüğünde, büyük sistem proje ve uygulamaları yapan tesisat mühendislerinin, bireysel sistemleri daha az tanıdığı ortaya çıkmaktadır. Merkezi sistemler, mühendislik uygulaması olarak daha fazla çalışılmış ve daha iyi bilinmektedir. Bu sistemler, konfor açısından çok daha iyi sonuçlar verebilmektedir. Buna karşılık merkezi sistemlerde, dağıtım boru ve kanalları, enerji kayıpları, sirkülasyon pompaları ve fanlar, kısacası tüm sistem göz önüne alındığında COP değeri çok düşmekte ve başka bir deyişle, mal sahibi için merkezi sistemler pahalı kalmaktadır.

Evine veya iş yerine tüm bu yatırımı yaptıramayanlar genel bir soğutma sistemi yerine split klimaları tercih etmektedirler. İlerleyen teknolojiler ile split klimaları kendi içinde gruplara ayırmak mümkündür ancak özellikle marketlerde satılan COP değeri düşük, yedek parça sorunu bulunan, menşei belli olmayan çok uygun fiyatlı split klimalar yüzünden sistemin verimliliği ve geleceği düşünülmeden cihazlar tercih edilmektedir.

En ufak sistemde bile artan elektrik maliyetleri ile yükse COP değerleri bulunan, belli marka güvenirliği olan, yedk parça garantisi bulunan cihazların kullanılmasını tavsiye etmekteyiz.

Split klimalar bir iç ve dış üniteden oluşabileceği gibi multi split dediğimiz, birden fazla iç ünitenin de bağlanabileceği dış ünitelerin geliştirildiği teknolojiler ile bugün hem montaj hem de kullanım kolaylığı yaratmaktadır.

Mecem Mekanik olarak; split ve multi split klimalarla alakalı bilmek istediğiniz tüm detaylar için bizimle irtibata geçebilirsiniz.